Časté otázky

Keď chcem dostávať správy, musím sa stále prihlasovať do svojho e-mailu?

Ak nastavíte e-mailové konto vo svojom mobile, tak Vám správy budú chodiť priamo do zariadenia (mobil, tablet). Ďalšou možnosťou je použiť službu notifikácie priamo do mobilu bez nutnosti použiť e-mail. Pre aktiváciu notifikácií treba postupovať podľa návodu.

Aký je rozdiel medzi službou Včasné varovanie a Oznamy občanom?

Služba Včasné varovanie sa používa na výstrahy pred udalosťami, ktoré môžu negatívne ovplyvniť život a komfort obyvateľov obce (odstávka elektriny, vody, plynu), výstrahy SHMÚ a podobne.

Služba Oznamy občanom je služba mapujúca bežný život obyvateľov obce - kultúrne a športové podujatia, predajné akcie a podobné každodenné oznamy.

Po prihlásení je v ľavom hornom rohu ikonka SOS, načo slúži?

Táto ikonka slúži a mala by byť použitá pri mimoriadnej udalosti v obci, ktorá by mohla negatívne ovplyvniť život obyvateľov. Správu, ktorú občan pošle cez SOS, dostane každý obyvateľ obce a po uvážení správcu aj okolité obce. V prípade zneužitia bude používateľovi táto služba vypnutá.

Príklady použitia:
    - Po obci sa pohybujú podozrivé osoby
    - Niekto niekoho obťažuje
    - Niekto sa pokúša okradnúť starých ľudí
    - Stratená osoba
    - Niekto ubližuje deťom....a ďalšie podobné krízové situácie.
V prípade prepojenia obcí môže Vašu správu v priebehu pár minút dostať niekoľko tisíc ľudí, takže táto služba sa stáva silným nástrojom pri ochrane Vášho majetku, detí, rodiny.

Na čo môžem použiť službu Občan informuje?

Cez túto službu občan informuje svoju obec. Môže oznámiť napr. nesvietiacu lampu, čiernu skládku, výtlk na ceste. Ak obec zoberie oznam na vedomie, občan je o tomto automaticky informovaný.

Načo slúži služba KOMUNITA a čo mám z toho ja?

Ak používateľ zaklikne políčko, tak sa stáva členom komunity. To znamená, že sa pridal do skupiny ľudí ochotných pomáhať obci, keď je to potrebné. Svoju účasť na akciách potvrdzuje tlačidlom, takže organizátor (obec) má prehľad o účasti. Svoju účasť na akcii, alebo členstvo v komunite môžete kedykoľvek zrušiť.

Výhody pre aktívnych členov komunity sa bude snažiť dohodnúť prevádzkovateľ portálu www.tvojaobec.sk s predstaviteľmi jednotlivých obcí. Na začiatok to je dobrý pocit z toho, že priložil ruku k dielu v partii podobne zmýšľajúcich ľudí.